Zápisky

Zimní radovánky a já si jich tak užívám!

4. ledna 2010 v 21:18 | Rezke
Na dnešní školu jsem se vůbec netěšila, proto mě příjemně překvapila.

Ale vstávat v 6.30 není dle mého gusta. Zvlášť dnes, když mi mamka ráno volala, tak jsem ještě měla půlnoc. Nevěřila jsem ji, že už je ráno.

Do školy se mi nechtělo už vůbec. Dnes máme do čtyř. Navíc teď v zimě chodím do školy a vracím se ze školy za tmy. Očekávala jsem, že budu zkoušená z biologie, napíšu si písemku z chemie, kompozici z češtiny a nějakou malou písemečku z fyziky... Tohle všechno bylo pro dnešek možné, ale nic se nestalo.

V češtině - literatuře jsme byli obzvlášť překvapení. Češtinář: "Tak už si doděláme Vánoční období, protože za týden končí. Čím vlastně končí?" Janka: "Kompozicí?" - chvilka napětí - "Ne, tu si napíšeme patnáctého." Kdo nezná našeho češtináře, asi nepochopí, tak si to aspoň představte. :D

A ve fyzice profesor zaperlil jeho tradiční hádkou se spolužačkou. "Tohle je sešit do fyziky? Doufám, že ne," kouká na postříhaný a popsaný něco.
"Ne, ten mám tady," ukazuje mu sešit.
"Tak proč se tu zabýváš nějakým sexem?!" ptal se už celý rozčilený, všichni na něj hleděli s otevřenou pusou. Že by z něj vyšlo zrovna tohle? A že by si Krista něco takového...? Co tam měla?
"Ale já tu nic takového napsaného nemám..." Kouká na něj celá vyděšená.
"Ne, a co je tohle?"
"To je yes!" ...profesor se celý rudý vrací ke katedře a začne povídat o kázni a proč se nevěnujeme fyzice. :)

Takhle dneska bylo veselo. Jenže každé štěstí končí, protože bez smůly ho nepoznáte. A když jsem vyšla z té šťastné školy, trefila mě sněhová koule přímo do oka. *au to štípe*

Stalo se to, čeho jsem se bála. Oko přivřené a červené jak rajče. Kamarád se omluvil a já můžu být nazlobená jenom na sebe, protože jsem neuhla a stála tam jak tvrdé Y. >:)

Předsevzetí jsou pro mě škodlivá

3. ledna 2010 v 14:57 | Rezke

Článek trochu bláznivý, porozumí jen blázni. :)

Moje další úvaha, která mě netěší (a opravdu je tomu tak - týká se zase trochu Nového roku), jelikož jsem si dala kupu předsevzetí, jako např. vyhýbat se mému bratrovi, aby jeden ušel smrti (1:0 pro něj).

Jenže znám se, já to neumím splnit. A jak už to tak bývá u *vytahuje svůj školní sešit* osobního zdraví - umět si určit své cíle, jejíchž uskutečněním budu po své stránce spokojená - přesně to se mě netýká. Zase je nesplním a tím se dostávám k závěru, že jsou pro mě škodlivé - ubírají mi na mé sebedůvěře.

Takže.. Bacha na osobní zdraví, chápete? :D

Více zmatená než bývá

3. ledna 2010 v 13:39 | Rezke
Ahoj, zase se hlásím s nešťastnou zprávou a to takovou, že Nový rok tu budu ještě párkrát omílat.

Roky kolem mě putují a já si jich nevšímám. Ani do školního sešitu si nepíšu rok - a jen díky sešitům vím, co je přibližně za datum. Teď přes volno jsem úplně vygumovaná. :D

Sotva jsem si uvědomila rok 2009, mám tu rok 2010. A musím vám připadat jako velký spáč - ale to jen k ránu, opravdu. :) *zív*

Nejvíce jsem se zhrozila, když se píšou například zkratky 22. 9. 09 a já bych teď napsala 22. 9. 010 - toť k mojí situaci. Ty přehozené nuly jsou strašné.

Aspoň, že nám zase napadl sníh - sic ke konci prázdnin - není už ta hnusná břečka a já doufám, že si letos pojedu zalyžovat, když už jsem se teda pracně naučila... *natěšená a nadšená - naivní*

Svátky pro mě ještě nekončí aneb máme divného psa

2. ledna 2010 v 19:25 | Rezke
K více současnému Novému roku bych dodala: podle některých lidí to vypadá, že začal dříve a skončil ještě později. Abyste pochopili, 31. 12. byly rachejtle slyšet už dopoledne. Teď 2. 1. je slyším stále a krom toho slyším štěkat psy od sousedů. Jen náš pes je (díky Bohu :)) nějakou výjimkou. Petardy naprosto ignoruje. Samozřejmě, kdybyste mu s ní mávali před očima - není hlupý a uskočí. :D A jestli si pořád myslíte, že není divný - že je spíše hluchý, když mu ten hluk z venku nevadí, tak abyste stejně jako já začali pochybovat, že je to šelma psovitá a k vlkovi má daleko, nevšímá si ani koček, zatímco ony ho obcházejí obklikou. Pro vaši představu - dal by se přirovnat pejskovi na obrázku, ale je vážně živý a ne - není to štěně.


K nastávajícímu roku bych ještě dodala, že si jen tak nezvyknu nepsat v roce dvě nuly za sebou, tudíž pro mě rok 20010 začal.

K Vánocům: Tak ty mě mile překvapily. Sice jsem vánoční atmosféru doposud nepocítila, ale pod stromečkem jsem našla mnohem víc, než jsem čekala. Já vlastně nečekala nic. :D Ale splnilo se mi přání a dostala jsem něco, co jsem ani nevěděla, že chci. :D

[více v pokračování celého článku]
 
 

Reklama