Films and series

Don't forget me

20. dubna 2010 v 16:29 | Rezke
Remember Me movie
Včera jsem shlédla film Remember Me. Je to opravdu moc hezký film. ;)

Líbilo se mi, jak je pojat. Je brán z reálného života, je tam trošku poetiky a film má děj a donutil mě se zamyslet. Melancholický život dvou postav, které se našly a navzájem si oslňovaly životy je doplněn podmanivou hudbou, film je o dobrém scénáři. Herecké výkony jsou také dobré a přesvědčivé. ;)  Nakonec to všechno dostane nečekaný zvrat a film vás dopálí úplně.

Původně jsem neměla v plánu na film koukat, protože jsem si myslela, že bude moc romantický. Určitě to žádná romantika není, jak by se mohlo zdát, ale drama ze života. Postavy se sebou souvisí, každá tam má své patřičné místo.

Nečetla jsem si žádné recenze, ale jsem ráda, že mě "něco" - možná i nuda, ale nevěřím tomu - donutilo si film pustit. Hodnotila bych to tak na 5/5, kdybych nepočítala to, že natočení tohoto filmu určitě nebylo tak těžké, jako nějaké sci-fi. :D

Nebudu dál psát, o čem to je, to si můžete najít úplně všude. Navíc nechci spoilerovat. Dodávám jen, že film se mi dostal pod kůži, bylo to něco nečekaného, hezkého, dramatického, ale i... no dobře... romantika tam je také. Ale ten film není o ní! :D :D

K nadpisu: nelíbí se mi, jak Remember me překládají do češtiny (Nezapomeň na mě), i když to má úplně stejný význam, chápete? :D

To bude zlé... Páni!

20. ledna 2010 v 21:41 | Rezke
Heh. Jak se to vezme - docela dávno jsem chtěla zhlédnout film Avatar. Jenže... když jsem se dozvěděla, že trvá dvě a půl hodiny, tak mě to na nějakou dobu odradilo a koukla jsem se na film až teď. To jsem totiž usoudila, že ten čas ztratit můžu. Ba ztráta to nebyla.

Je to senzační film. Můj první dojem: Aha. Tohle nebude film pro mě, nepochopím ho. Nebude se mi líbit - mě klamal. Někde jsem se vážně ztrácela, ale je to všechno kouzelné.

Obdivuju... Ten příběh. Tu práci. Tu fantazii autora a trpělivost. Stydím se za to, že si nedokážu vybavit, co to muselo vynaložit úsilí a vypisuji zde jen málo.
 
 

Reklama