Taková šance! Jen 120km vzdušnou čarou... ~ Muse

9. března 2010 v 17:52 | Rezke |  Music

Och, já jsem tak šťastná!
  1. Odhodlala jsem se napsat tento článek, který plánuju snad od samého založení blogu
  2. Právě teď se k napsání tohoto článku poskytla krásná příležitost
  3. Konečně to ze mne opadne...
K věci: Rozhodla jsem se vyjádřit k hudební skupině, kterou jsem si oblíbila ze všeho nejvíce a to pro jejich... styl. (?)


Známo-neznámá skupina. Když u nás známá, ne tolik oblíbená. Já to chápu a zároveň ne a snažím se z toho vypsat, Muse vám představit, ale s recenzí to nejspíš nemá nic společného.Nejsem si tak docela jistá, jestli Muse znáte. Co jsem tak dopátrala, tak z mojí věkové kategorie zná tuto skupinu jen nepatrná menšina, naprosto málo lidí a jen díky dvěma jistým soundtrackům.

Naopak ji znají lidi starší, spíš nynější vysokoškolská kategorie a z té znám pár lidí, kteří je poslouchají. (Jenom tak pro pobavení: všimla jsem si, že ne starý profesor IVT má jejich tričko - to bylo překvapení! A závist...) Jednoduše: Tady v Čr (a troufám si říct, že podobně je to tak v Sr nejsou známí), kdežto v Britských rádiích a v Americe hrají pořád. :)

Když jsem je slyšela poprvé, vůbec se mi nelíbili. Připadali mi směšní a že svoje písničky moc prožívají. Vše se změnilo, když jsem slyšela jejich písničku *a teď se vážně červenám* Supermassive black hole.


Když si je poslechnete víc, stáhnete si jejich alba a zaposloucháte se do nich, zjistíte, že je to dělá originálními. Tedy aspoň pro mne. Nevaří z popu, ale spíše z alternativního rocku, tudíž jejich písničky si jen tak nezapamatujete. Ale! Mám svoje oblíbené, které jsem si uchovala v hlavě za krátkou dobu a prozpěvuju si s nimi. :)

Ten pocit, že to moc prožívají, vám za chvíli přijde milý. Vždyť to je vlastně dobře. Dělá to z nich Muse. A jak už jsem řekla, není to pop - žádná Lady Gaga, kterou tu fakt hodlám zmínit, protože ta mě jako první napadá, protože vím, že teď tak nějak "běží".


*Huh! já se nechci tolik rozepisovat! Kdo to má pak číst?!*


Když se to vezme kolem a kolem, jsem ráda, že nejsou tak známí (u nás). Celkově spíš poslouchám neznámé skupiny, aby mě jen tak neomrzely. Protože: když je poslouchá každý, tak to není o pocitu z hudby, ani o náladě, nýbrž o módě.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Uprising

Undisclosed

Supermassive black hole


I Belong to you

Knights of Cydonia


Já vím, vyčerpávající a pochybuju, že se odvážíte pustit si aspoň jednu.

...Nemohla jsem si pomoci.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

A teď, aby se stal nadpis trošku ne smyslu zbavený:
Už jsem dávno pochopila, že Muse hrají jen v Americe a v Evropě to jistí jen Velká Británie, Francie, Španělsko, Německo atd. Proto jsem byla včera překvapená, když jsem zjistila, že v srpnu vystupují také v Krakowě. Vždyť to mám možná i blíž než Prahu :) - kde snad nikdy vystupovat nebudou. Týýý jo, slyšet je naživo, wow! :D A to já Polsko nesnáším, vůbec nikdy se mi tam nechtělo, až teď.

Jenom je tu pár nepodstatných problémů:
  • vůbec někde sehnat peníze a prostředek, jak se tam dostat
  • s mým orientačním smyslem se neztratit
  • povolení od rodičů O:)
  • sehnat více lidí, kteří by jeli - pekelná situace, nikdo je nezná = nikdo je nemá rád :(


Prostě zamilovanost sama.
A jak se tak koukám, nejvíce tu řeším, jak jsou u nás neznámí. O:))

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 9. března 2010 v 20:05 | Reagovat

Já mám Muse ráda. Některý jejich písničky žeru :-D Supermassive black hole, mám oblíbenou.

Ale kromě Muse jsem teď taky oběvila Placebo, a to poslouchám ještě víc :-D

2 Rezke Rezke | Web | 11. března 2010 v 14:55 | Reagovat

[1]: To Placebo mě nijak neoslovilo, nevím...

3 janalost janalost | 21. března 2010 v 14:57 | Reagovat

Miluju Muse :-D

Jestli chceš přijď se podívat na můj blog a okomentovat nějaký článek

4 Abyss Abyss | Web | 21. března 2010 v 15:11 | Reagovat

Škoda že já mám Krakow přes 300 kiláčků... Muse je moje nejoblíbenější skupina už strašně dlouho, snad už v době kdy u nás začala cupitat Avril a děvčátka jí strašně žrala... no od "doby Supermassive Black Hole" si tuhle skupinu oblíbilo víc lidí (asi za to může i Twilight mánie)... hlavně lidi v okolí se dřív divili co to poslouchám a teď to poslouchají sami... což mi zase přijde jako takové dost umělé xD Mimo Muse jsem oblíbila i Pacebo, The Fray a Florence and The Machine... to je taková moje čtyřka do nepohody :)

5 Rezke Rezke | Web | 22. března 2010 v 17:46 | Reagovat

[4]: Jo jo, já jsem znala jejich starší album a třebaže se mi některé jejich písničky líbily, nějak jsem si je netroufla poslouchat. Neodvážila jsem se říct, že poslouchám něco úplně jiného, než co ten dotyčný zná. Byla to taková ta hnusná doba na základce, kde jsem neměla pravé kamarády. Pak jsem na skupinu zapomněla, kdežto za nějakou dobu mě Supermassive Black Hole naprosto dostala a hned se mi Muse připomněli - a to už jsem si nemohla pomoci (pořád se stydím za to, že jsem je začala poslouchat až s touhle nejznámější písničkou, grr :-D).

6 Maude Maude | Web | 23. dubna 2010 v 15:13 | Reagovat

Tak teda Muse řikáš jo .. Dobře, asi (nebo teda určitě) pocházim z tý vysokoškolský kategorie (:D) a je to jedna z mejch nejoblíbenějších kapel - ne-li nejoblíbenější. Je to moje inspirace, múza, s jejich hudbou mi jde všechno líp. Těžko by se hledala nějaká jim podobná, jsou originální a přitom tak přirozený.. No ale o tom se rozepisovat nebudu, pět chválu na ně bych mohla až zejtřka.

Mezi nejoblíbenější songy bych asi zařadila uplně jiný kusy, ale každej jsme nějakej ;) Taky je to tim, že poslední dobou už nejsou takový, jako bejvali a já mam slabost spíš pro ty starší kousky, i když ta novější tvorba se mi taky líbí. Už jsou ale posluchatelnější pro širší publikum, a já mam radši takový ty hodně alternativně-nevšední. Každopádně to taky neni důvod, proč sem píšu.

Důvodem je, že píšeš, že bys ráda sehnala víc lidí, který by jeli do Krakowa. Koukni na Muse forum na lide.cz, dohromady nás odtamtud jede už asi přes deset - já jsem teda z Prahy, ale jsou tam i lidi, co jedou z Brna, Olomouce apod. Mělo by se jet vlakem, takže to vypadá, že se tam všichni sejdeme. Kolik stojí doprava, to ti zatim neřeknu, ale lístek na Muse je v přepočtu za cca 750 Kč a to si myslim, že docela jde, s vlakem to bude asi horší, ale prostě Muse .. to je zážitek, do kterýho se investovat vyplatí a do ČR se zatim nechystaj, prej je to na "nás" moc drahý, aby s sebou přivezli všechnu tu techniku apod.

7 Rezke Rezke | Web | 23. dubna 2010 v 17:37 | Reagovat

[6]: Díky, na to fórum rozhodně mrknu. Všímám si, že co je od nich nové album, tak je nějak jiné (jakože vždycky je jiné, ale ty mě asi chápeš :D). A ty novější kousky se teď nejvíce poslouchají.
No a jinak nevím, jak to se mnou a s tím koncertem dopadne. :D Přece jenom, i tu občanku dostanu až po prázdninách a vydat se tam (i kdybych jela s čechama :D) sama není moc dobré. Musela bych sehnat někoho známého. Také si myslím, že do Čr se jen tak nevydají a ten Krakow budu mít doposud a na dlouhou dobu předem nejblíže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.