"Snad mě napadne chytlavější nadpis..." Jaro

22. března 2010 v 18:41 | Rezke |  Zápisky
Rezke.blog.cz
Doooo Prčic. Takové bláznivé počasí a takoví blázniví lidi potom z toho vzejdou (včetně mne). Týden sluníčka, deset stupňů v plusu a kdo by to byl čekal, ono zasněží. Teď - týden sluníčka - znova. Kdyby nebyla poblázněná flóra, bylo by to léto jak se patří. A nejlepší na tom je, že místo toho, abych se zase nedivila, až nasněží, budu opět překvapena.

Teď tak uvažuju, jestli vůbec s tímhle počasím rostou sněženky... - Nebo už jsem je propásla?

Dneska bylo obzvlášť krásně a obzvlášť teplo. Při dlouhém čekání na tramvaj cestou ze školy jsem se točila za sluníčkem jako kytka a nastavovala mu tvář. Marně doufám, že chytnu co nejvíce vitaminu D a při další návštěvě super doktorky nebudu tak bledá, jak jsem se jí zdála a nebudu muset brát ty hnusné tabletky (na které nezodpovědně zapomínám)...

Dále jsem potřebovala nové boty - a nejsem sama.

Plno lidí na poslední chvíli shání sezónní oblečení. Obchody jsou tak plné, že tam na člověka dolehne klaustrofobie. Já jsem ty svoje milované tenisky odrovnala na začátku zimy tím, že jsem tvrdohlavě odmítala nosit zimní boty (které mi pořídila mamka beze mě) v trošce sněhu (nakonec jsem je vynosila celou zimu - nebylo to tak hrozné, jen ten zvyk...).

Tak tedy, dva dny jsem sháněla boty a bundu. Bundu stále nemám, s botami nejsem spokojená. Ale to jsem taky nebyla, když jsem si při zkoušce nových tenisek musela sundávat ty vycpané kožíškem a rifle byly pod nimi celé skrčené z toho, jak se mi noha potila (no fuj...). Představa, že bych s nimi šla dnes do školy, je hrozná a na zacpání nosu.

Navíc se nenávidím. Za dva dny jsem nesehnala boty podle svých (myslela jsem, že nenáročných) představ. Nakonec mám boty, které jsou dvakrát dražší než byly moje nejdražší doposud. Mamka je naštvaná, i když to nedává moc najevo. Babička mnou opovrhuje (protože jí mamka řekla cenu) a já bych si nejradši nafackovala za to, že jsem tak vybíravá a ty boty nejsou pořád dle mých fiktivních vysněných. Ale uznávám - jsou to asi moje nejlepší boty vůbec.

(ilustrace ještě z minulého - nebo předminulého? - roku)
Přeju šťastný přechod ze zimní deprese do jarní. O;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.