Druh zbytečnosti a ponaučení

28. března 2010 v 17:13 | Rezke |  Zápisky
Jakožto jsem se chtěla v jistém směru vyjádřit ke škole asi minulý týden, přišlo mi následné Téma týdne vhod a já tak píšu svůj první článek do této "rubriky". Samozřejmě, nějak jsem se do toho nehnala, a tak píšu zase na poslední chvíli.
(Ať už mám taky nějaké to téma za sebou :D)


Takže teda. Není to nic zásadního, jen zamyšlení, ke kterému dospěje každý. Někdo časem začne tvrdit, že škola je zbytečná. Troufám si souhlasit, ale nemůžu říct, že je docela zbytečná

Když se spolužačka Míša zeptala, k čemu nám bude umět udělat protokol s výpočtem účinnosti varné konvice, profesor jí odpověděl: "Ono se vám pak bude hodit, umět správně zapsat protokol. Navíc to potom budete podrobněji probírat ve vyšším ročníku..."
Jenže ne všichni to budou potřebovat (ať už vypočítat tu účinnost nebo zapsat protokol), ale to nemůžeme vědět, kdy se nám co bude hodit. Je to asi takové, jako když se balíme na výlet. Nevíme, jaké bude počasí, a proto si přibalíme pláštěnku, gumáky, ale také sluneční brýle a opalovací krém. Ne všechno použijeme, ale kdybychom si to nesbalili, mohli bychom později litovat.

A já s lítostí musím říct, že zákon nespravedlnosti pracuje stále, na plných obrátkách a já si na něj pořád budu stěžovat.

Navíc, škola není jen od toho, abychom se posílili vědomostmi, ale také ponaučili ze svých chyb např. v komunikaci s lidmi. Musíme se nějak... otrkat. :)

A protože to vypadá, že jsem velice nadšená studentka, tak nakonec musím říct, že do školy bych nikdy nedošla, kdybych nevěděla, že mě tam čekají přestávky strávené s mými kamarády a přeci jenom... že to k něčemu bude dobré. Jednou... Něco... 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 29. března 2010 v 16:28 | Reagovat

Jojo, mám podobnej názor :-)

2 Jurášek Jurášek | Web | 30. března 2010 v 16:48 | Reagovat

Pěkný názor s tím zabalováním batohu. :-) A je to pravda. Do školního batohu přibalíme třeba i fyziku co kdyby náhodou někdy?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.