Březen 2010

Druh zbytečnosti a ponaučení

28. března 2010 v 17:13 | Rezke |  Zápisky
Jakožto jsem se chtěla v jistém směru vyjádřit ke škole asi minulý týden, přišlo mi následné Téma týdne vhod a já tak píšu svůj první článek do této "rubriky". Samozřejmě, nějak jsem se do toho nehnala, a tak píšu zase na poslední chvíli.
(Ať už mám taky nějaké to téma za sebou :D)

Bláznivý sloh jinak

23. března 2010 v 16:36 | Rezke |  Slohové plody
Rezke.blog.cz
Dnešek byl zajímavý. Do slohu jsme si měli přinést líčení o našem oblíbeném předmětu. Nejenže mě Kiki vyděsila, že strom jsem pravděpodobně popisovat neměla, ale nakonec se ukázalo, že jsem to měla spíše přikloněné k popisu jako polovina třídy. Většina dostala dvojku, někteří hůř - to ta přísná profesorka...

Jenže mi se ten výpisek zdál tak bláznivý, že jsem k tomu stromu nechtěla vyjádřit ještě více citů - a prý je to škoda! Že by to bylo líčení až potom...


Někteří dostali také jedničku (možná tři, čtyři...) a měli to na půl stránky. Víte, jak mě naštvalo, že já se rozepisovala na dvě stránky sešitu a stejnak jsem udělala něco, co jsem neměla? Naštěstí se jí moje práce líbila natolik, že se přiklonila k jedničce. Nechápu to. Ona.. Profesorka Vaš... Přísně známkující... Hleděla jsem na ni s obočím zdviženým, když můj sloh komentovala asi pět minut. Přála jsem si, aby mi radši napsala tu dvojku místo těch keců a co by změnila atd...

Přikládám zde ten sloh - tak, jak jsem ho četla ve škole. :D


"Snad mě napadne chytlavější nadpis..." Jaro

22. března 2010 v 18:41 | Rezke |  Zápisky
Rezke.blog.cz
Doooo Prčic. Takové bláznivé počasí a takoví blázniví lidi potom z toho vzejdou (včetně mne). Týden sluníčka, deset stupňů v plusu a kdo by to byl čekal, ono zasněží. Teď - týden sluníčka - znova. Kdyby nebyla poblázněná flóra, bylo by to léto jak se patří. A nejlepší na tom je, že místo toho, abych se zase nedivila, až nasněží, budu opět překvapena.

Teď tak uvažuju, jestli vůbec s tímhle počasím rostou sněženky... - Nebo už jsem je propásla?

Dneska bylo obzvlášť krásně a obzvlášť teplo. Při dlouhém čekání na tramvaj cestou ze školy jsem se točila za sluníčkem jako kytka a nastavovala mu tvář. Marně doufám, že chytnu co nejvíce vitaminu D a při další návštěvě super doktorky nebudu tak bledá, jak jsem se jí zdála a nebudu muset brát ty hnusné tabletky (na které nezodpovědně zapomínám)...

Dále jsem potřebovala nové boty - a nejsem sama.

Rozpustilé zlato

19. března 2010 v 20:50 | Rezke |  Photos
Tak si projíždím složky s fotkami a všímám si, že jsem vám tu chtěla přidat několik - teď už ne nových. *blush* No... měsíc staré... Tak aspoň teď to napravím.
Je tam Matoušek (můj bratranec) a jeho dvojče Olinka. Liší se od sebe dost - povahově nejvíce. A největší legrace je, jak se teď oba dva rozmluvili tou svojí hatmatilkou a já jim sotva rozumím. :))
A pak jsem si také hrála s foťákem a růží, tak tu nejspíš něco skončí též... O:)

Rezke.blog.cz

Saint Patrick's Day aneb Vlastimil

17. března 2010 v 15:06 | Rezke |  Zápisky
Rezke.blog.cz
Já z vás nechci dělat blbce, ale věděli jste, že dnes je pro mnohá místa na světě - např. v Americe, ale hlavně v Irsku, hodně důležitý svátek? Den svatého Patrika? :) Já bych si to neuvědomila, kdyby nebylo naší školy. Tento den se u nás na gymplu slaví také (jako další "akce" k příležitosti cizího jazyka) "zelenými oslavami".

Proč mi to nedocházelo, tak to už mi v hlavě nevrtá, je mi vše jasné. Totiž: proč mají ve světě svátek Patrikové (samozřejmě i v jiných verzích) a u nás Vlastimil, no? Jak jsem si to pak měla uvědomit, když vidím v kalendáři něco úplně jiného?
Tak já už to vím, ha ha! Promiňte... :D Ta počeštěná verze Patrik se váže ke slovu patria, což znamená vlast. Takže Vlastimil od toho není zase tak nesmyslný. Jenom já jsem natvrdlá.

Jinak ty zelené oslavy musí být v Irsku legrace. Jen u nás ve škole přišlo pár lidí s brčálovými vlasy. Já ne...

Také mám jedno téma na povídku, tak že bych to zkusila? Právě nevím, jestli ji zařadit do toho Irska nebo Švýcarska, hmmm... :/

A promiňte mi tu ilustraci, chtěla jsem tu mít nějakou k tématu a snad mě omlouvá, že jsem ji kreslila já... A taky tu mám článek plný otázek, že?

Podnikatelský kutil jsem...

16. března 2010 v 18:05 | Rezke |  Zápisky
Jo jo, přesně toto jsem. Co jsem začala chápat Excel a co mě děda inspiroval, udělala jsem si úplně mini-primitivi prográmek jako finanční deník dle mých potřeb. To abych se příště nedivila, kam se mi ty peníze vypařily a jestli se mám ještě spoléhat na to, že nějaké budu mít někde v kapse.

V Excelu mám v každém listu natabulkovaný jeden měsíc. S šikovnými funkcemi se to automaticky sčítá a odčítá a já jen doplňuji info. :) S přehledem zjistím, kolik peněz mám celkem, kolik jsem utratila za měsíc, kolik peněz mi přibylo a kolik ubylo "za co a kde" atd. Také jsem si tam doplnila okno, kde si píšu, co bych tak potřebovala sehnat a pak si jednotlivou věc jednoduše smažu. Ty, co neseženu (naprostá většina), se mi automaticky přepíšou do dalšího měsíce. Stejně tak jako částka, co mi za ten měsíc zbyla.

Takže mám takové svoje první malé soukromé jednoduché (snad až dětské) účetnictví.

Jen bych dodala poslední věc: moc dobře se to všechno účtuje, když nemáte peníze a jinou cestu - jak se k nim dostat než přes kapesné - nemáte, neznáte.
Nekoupí někdo puzzle? 1000 kousků? :D

Já jsem určitě udělala dobře pro svoje okolí. Nemusím ostatní podezírat, že jsem jim určitě půjčila peníze a oni mi je nevrátili. :D Už se nedivím, kam se zase zakutálely... Bez přehledného zápisku jsem to prostě nedávala... :/

Když se sejdou tři

15. března 2010 v 18:38 | Rezke |  News
Tak jsem se rozhodla a odhodlala po třech měsících udělat nový design.

Byla jedna verze, ta tu vydržela den a nezdála se mi vůbec lepší než ta první, takže jsem byla nespokojená, že to vůbec není příjemné, natož podle mých představ. Jediné, co to tak splňovalo bylo to, že byl autorský.

Myslela jsem, že tady ten druhý v pořadí nechám déle, ale nestalo se. Nastal (hned po dni) čas na třetí. Jsem za něj ráda, i když ty barvy mi trošku nesedí. Nezveřejňuji už autory obrázků, protože fotky jsou moje (:P) a dalším důkazem mé radosti jest to, že se mi už design nechce měnit. ...nemůžu si poradit s vodorovnou čárkou v menu - ta nad odkazy. Damn it! (Že já blbá na ni upozorňuji... ...všimli jste si ji?)

Takže: jestli se vám ani trochu nelíbí design a fotky v něm, tak jsem na tom hooodně špatně (no a vy asi taky).





The modest joy

12. března 2010 v 16:47 | Rezke |  Zápisky

Nemůžu uvěřit, že se chystám rozepsat právě na TOHLE hloupé téma. Tak to aspoň zkusím vzít ve zkratce.

Nějakou dobu jsem sháněla náramek, ale... jsem vybíravý člověk a nechtěla jsem jen tak nějaký. Spíš něco jako kožený nebo tak. :)

Náhodou jsem narazila na jeden, kterému jsem si ani podobný nepředstavovala a padl mi do oka. Tušila jsem, že se nebude líbit jen tak někomu. Nemohu uvěřit, že jsem za tu šňůrku s korálky dala 100kč, ale dala jsem... Nemohla jsem si pomoci. Nebyla jsem to já. :D

Mám z toho dobrý pocit, který neumím popsat. Kéž byste pochopili. Vím, že nosím něco, co se líbí mně a ostatním nejspíš ne. Mají jiný vkus. A přesto náramek hrdě nosím.

Teď jen netlouct hlavou do stěny, až ho ztratím, zničím atd. (znáte to, že?) Ta cena byla (pro mě) pekelná...

Taková šance! Jen 120km vzdušnou čarou... ~ Muse

9. března 2010 v 17:52 | Rezke |  Music

Och, já jsem tak šťastná!
  1. Odhodlala jsem se napsat tento článek, který plánuju snad od samého založení blogu
  2. Právě teď se k napsání tohoto článku poskytla krásná příležitost
  3. Konečně to ze mne opadne...
K věci: Rozhodla jsem se vyjádřit k hudební skupině, kterou jsem si oblíbila ze všeho nejvíce a to pro jejich... styl. (?)


Známo-neznámá skupina. Když u nás známá, ne tolik oblíbená. Já to chápu a zároveň ne a snažím se z toho vypsat, Muse vám představit, ale s recenzí to nejspíš nemá nic společného.


MDŽ(S)

8. března 2010 v 17:46 | Rezke |  Zápisky
Dneska si kladu jednu banální otázku, která mi v hlavě hlodá jako křeček. Pokud to někdo nestačil postřehnout, dneska je Mezinárodní den žen. Asi je hodně blbé vůbec ptát se, jestli do toho zapadají také slečny. - Ovšem narazila jsem na plno holek, co se radovaly, že mají svátek. Ale ne, já jsem taková potvora, že jim povím: "Ty jsi ale... slečna." :)


Zkráceně: dneska jsem nebyla sobecká.
...
Dobře. Dneska jsem taky byla nepříjemně sobecká, protože jsem si chtěla dát něco patentovat, ale...
Prohlašuji, že já svátek nemám.
A možná to je tím, že ženou být ani nechci. O:)

Po dlouhé době

5. března 2010 v 21:07 | Rezke |  Zápisky

Dnešek byl nezapomenutelný (zvlášť když ho do detailu tady popíšu). S mojí kamarádkou Jankou, se kterou jsem už pěkně dlouho nebyla v kontaktu a která se před čtyřmi lety odstěhovala do Prahy, jsem se domluvila a protože mají v Praze jarní prázdniny, přijela sem. :)

Pomlč, mysli si svoje...

4. března 2010 v 21:51 | Rezke |  Zápisky

Yep, nadpisem se řídím, i když to asi není správné (ale: já taky pravidla porušuji O:)).

Dnešek byl velmi... nezajímavý-celkem-všední-nudný den (tzn. nudný článek), o kterém bych se stejně chtěla zmínit.

(Poznámka, kterou dál nechci rozebírat: dnes po slunečném teplém týdnu chumelilo a dost mi to zničilo náladu. Doufala jsem, že odporné mokro je za mnou.)

Tradičně jsem vděčná za to, jakou mám skvělou kamarádku, která za mě napsala půlku písemky z chemie, když jsem měla okno. :D Její pohled na mých 7 řádků po dokončení jejich dvou stránekje nezapomenutelný. Ovšem v následující hodině, kdy jsme psali neočekávanou písemku z občanky, na kterou se nikdo neučil, jí nešlo poradit.